For a better experience please change your browser to CHROME, FIREFOX, OPERA or Internet Explorer.

De Amstel Gold Race

VeloScout Logo

Ook wel de pintjesklassieker genoemd vorig jaar door Karl Vannieuwkerke. Het blijft natuurlijk lastig om met zo’n naam een volwaardige klassieker te worden. Een monument is het al helemaal niet. Milaan-Sanremo, de Ronde van Vlaanderen, Parijs-Roubaix, Luik-Bastenaken-Luik en de Ronde van Lombardije, dat klinkt toch net even anders dan de Amstel Gold Race.

Toch hebben namen als de Cauberg, Gulperberg, Keutenberg en de Eyserbosweg hun plek al wel verdiend in de wielergeschiedenis. En vele amateurfietsers in Nederland kunnen beamen dat fietsen in Zuid-Limburg niet bepaald hetzelfde is als een rondje door Brabant of Drenthe. Het is pittig hoor. Op strava zijn er diverse routes te vinden of anders wijst limburg mooiste je wel de weg.

Voor de hele grote onder ons is de echte AGR-toertocht een must. Klik hier voor Google Maps versie.

In de 240 kilometer route moeten 3.173 hoogtemeters overwonnen worden. In jouw tocht kom je onder andere de volgende beklimmingen tegen:

Geulhemmerberg
Maasberg
Adsteeg
Lange Raarberg
Midweg
Fromberg
Koulenbergseweg
Geulhemmerberg
Bemelerberg
Heiweg
Bukel
Loorberg
Camerig
Gemmenicherweg
Drielandenpunt
Kruisberg
Eyserbosweg
Huls
Midweg
Fromberg
Keutenberg
Cauberg

Laat ons vooral weten wat jouw favoriete koers is in Limburg. Reageer hieronder.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Recente berichten

Laat een reactie achter


Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

10 + 18 =

Top